IIC Yönetim Kurulu

IIC Yönetim Kurulu
  • Adres:

    Mimar Sinan Mah. Şair Ruhi Sok. No: 12 Kat: 2 Üsküdar/İstanbul

  • İletişim:

    Telefon: (0212) 520-44-00
    E-Posta: info@iicturkey.org

IIC Yönetim Kurulu

 

DR. FRANK NASUTI (Ph.D.)–ULUSLARARASI BAŞKAN

Dr. Frank Nasuti (CPA, CICA, CFE, CGMA) İç Kontrol Enstitüsü (Institute for Internal Controls - IIC) Başkanı ve kurucusudur. İç kontrolle ilgili 30 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Geçmişteki pozisyon ve deneyimleri kontrol danışmanlığı, adli muhasebe, iç denetim ve kamu muhasebesini kapsamaktadır. Geniş kapsamlı bir araştırma tecrübesi de bulunmaktadır. Nova Southeastern Üniversitesi'nde doktora ve yüksek lisans, Widener Üniversitesi'nde muhasebe yüksek lisans ve Rutgers Üniversitesi ile Temple Üniversitesi'nde lisans seviyelerinde dersler vermiştir. Ayrıca Arcadia Üniversitesi'nde MBA programında lisansüstü dersler vermiştir.

 


DOÇ.DR CEVDET KIZIL - Türkiye Başkanı

Cevdet Kızıl, 2002 tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Southern New Hampshire University'de 2005 ve 2008 yıllarında sırasıyla MBA ve M.S. Organizational Leadership yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Dereceyle mezuniyet ve yüksek akademik başarıdan ötürü Delta Mu Delta (DMD) International Honor Society in Business Administration'a kabul edilmiş ve onur belgesiyle ödüllendirilmiştir. 2006 yılında Kadir Has Üniversitesi Finans ve Bankacılık Doktora Programı için tam (%100) burs kazanmış ve 2009 yılında Dr. olarak mezun olmuştur. Kızıl, aynı zamanda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM), Certified Internal Controls Auditor (CICA), Certified Controls Specialist (CCS), ISO27001 Lead Auditor (ISO27001 Baş Denetçi) ve ISO9001 Lead Auditor (ISO9001 Baş Denetçi) ünvanlarına sahiptir. Bunların yanında Institute for Internal Controls (IIC) Türkiye Başkanı'dır.

Birçok uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlamış makaleleri, tanınmış yayınevleri tarafından basılmış kitapları mevcuttur. Aynı zamanda Harvard Business Review, Marketing Türkiye ve PERYÖN gibi popüler yönetim dergilerinde köşe yazıları yayınlanmıştır. 2009-2011 yılları arasında Habertürk Gazetesi'nde de köşe yazıları yer almıştır. Birçok bilimsel derginin hakemliğini ve çeşitli bilimsel dergilerin yayın yönetmenliği ile editörlüğünü yapmaktadır. 2015'de yer aldığı "Coming Home: Reverse Migration of Entrepreneurs and Academics in India and Turkey in Light of the Chinese Experience" başlıklı uluslararası bir bilimsel proje, Research Grant Council (RGC) of Hong Kong'tan karşılıksız hibe desteği almıştır.

İletişim:

chairman-turkey@theiic.org
cevdetkizil@theiic.org

FUNDA GÜZEL KIZIL - Türkiye Başkan Yardımcısı

Funda Güzel KIZIL, İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü bölüm birinciliği ile bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır. Uluslararası Denetim firmalarında edindiği bağımsız denetim tecrübelerinden sonra Türkiye'nin önde gelen firmalarında iç denetim tecrübesi kazanmıştır. Bağımsız Denetim ve İç Denetim alanında tecrübe edindiği başlıca firmalar ;

Schneider Electric, Nuh Cimento A. S., TOTAL , Aygaz Dogal Toptan A. S., Fox TV, Dogan Holding (financial reporting - specific project), Asya Emeklilik A. S., ING Bank Portfoy Yonetimi, ISAS, KAGIDER, Yapi Kredi Emeklilik A. S., Istanbul International Sabiha Gokcen Airport, C&A Moda, Green Life, BUSKİ, SİKA YAPI Kimyasalları, Gratis, General Mobile, Florence Nightingale Hastaneleri

Aynı zamanda SMMM ruhsatına, Uluslararası IRCA onaylı ISO 27001 ve ISO 9001 Baş Denetçi belgeleri ile CICA ve CCS sertifikalarına sahiptir. Uluslararası İç Kontrol Enstitüsü'nün (Institute for Internal Controls - IIC) Türkiye Başkan Yardımcısı'dır. TİDE (Türkiye İç Denetim Enstitüsü) Akademik İlişkiler ve USİUD (Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği) üyesidir. KIZIL Business School (KIZIL İş Okulu) bünyesinde çeşitli konularda bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir. Ayrıca İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir.

İletişim:

fundakizil@theiic.org​