Türkiye İçin Yeni Aidat ve Ücretlendirme Politikası

Türkiye İçin Yeni Aidat ve Ücretlendirme Politikası
  • Adres:

    Mimar Sinan Mah. Şair Ruhi Sok. No: 12 Kat: 2 Üsküdar/İstanbul

  • İletişim:

    Telefon: (0212) 520-44-00
    E-Posta: info@iicturkey.org

Türkiye İçin Yeni Aidat ve Ücretlendirme Politikası

 

Değerli IIC Global ve IIC Turkey (İç Kontrol Derneği) Üyeleri;

Son birkaç aydır, artan döviz kurları nedeniyle Türkiye için aidat ve ücretlendirme politikasının değiştirilmesi ile güncellenmesi hususunda IIC Global ile iletişim halindeydik. Kendilerine artan döviz kurları nedeniyle Türkiye'deki CICA ve CCS'ler için aidatların ödenmesinin zorlaştığını birçok kez ilettik. 18.07.2018 tarihinde ise IIC Global Başkanı Dr. Frank Nasuti, Türkiye için yeni aidat ve ücretlendirme politikasını onayladı.

Bu gelişme ve karar doğrultusunda, Türkiye için yeni üyelik başvurularından $100, yıllık üyelik aidatı (üyelik yenileme ücreti) olarak $75 ve kısmı üyelik aidatı olarak $75 alınmasına karar verilmiştir. Tam zamanlı öğretim üyelerinin (dr.öğr.üyesi, doç.dr, prof.dr) yeni üyelik başvuruları ve yıllık üyelik aidatları (üyelik yenileme ücretleri) ise aynı kalmıştır. Zira, öğretim üyeleri halihazırda %50 indirimli aidata tabidir.

Aynı zamanda, IIC Global ve İç Kontrol Derneği (IIC Turkey) arasında yapılan bir başka anlaşmaya göre, IIC Global bundan sonra Türkiye'deki üyelerin sertifikalarını tek tek (ayrı ayrı) Amerika Birleşik Devletleri'nden göndermek yerine, bunları toplu olarak İç Kontrol Derneği'ne (IIC Turkey'e) gönderebilecektir. İsteyen üyeler sertifikalarını elden teslim alabilecekken, isteyenler de kargo ücreti karşılığında adreslerine gönderilmesini isteyebileceklerdir.

Ek olarak, daha önce IIC üyeliğini belirli bir süre yenilemeyenlerin ve yıllık aidatlarını belirli bir süre ödemeyenlerin üyelik haklarının tekrar tahsisi ve iadesi için IIC Global'e chairman@theiic.org adresinden başvurmaları gerekmektedir. Bu kapsamda, bahse konu olan profesyonellerin İç Kontrol Derneği'ne (IIC Turkey) üye olmaları durumunda ise, üyelik haklarının tekrar tahsisi ve iadesi hususunda kendilerine IIC Global tarafından $100'lık muafiyet (indirim) uygulanacaktır. IIC Global'e üye olan CICA ve CCS unvanlı profesyonellerin İç Kontrol Derneği'ne (IIC Turkey) üyeliği ise isteğe bağlıdır. CICA ve CCS sertifika yenileme ile yeni üyelik aidatları gibi ücretler direkt olarak IIC Global'e ödenecek, dernek aidatları ise direkt olarak İç Kontrol Derneği'ne (IIC Turkey) yatırılacaktır.

Son olarak, bilindiği üzere Paypal halen Türkiye'de faal değildir. Dolayısıyla, Türkiye'deki CICA ve CCS'lerin IIC Global'e yapacakları tüm ödemeleri 2Checkout sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir. 2Checkout üzerinden yapılacak olan ödemeler için ise IIC Global'e (chairman@theiic.org) veya bana ulaşmanız halinde, tarafınıza ödemenizi yapabilmeniz için özel bir link gönderilecektir. Sizlerle şu an için paylaşabileceğimiz güncel haberler ve gelişmeler bunlar olup, ilave sorularınız için bize ve IIC Global'e her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Teşekkürler.

Saygılarımızla,

Doç.Dr.Cevdet Kızıl

M.B.A., M.S., Ph.D., CPA (SMMM), CICA, CCS, ISO27001 LA, ISO9001 LA

İç Kontrol Derneği (IIC Turkey) Başkanı